Myślimy szeroko

wróć

Zebra Zbyszek na pikniku „Niebiescy Dzieciom”

18-06-2019

W niedzielę 16 czerwca na terenie przy poznańskiej Arenie odbył się policyjny piknik „Niebiescy Dzieciom”, na którym Autostrada Wielkopolska zorganizowała swoje edukacyjne stoisko w ramach programu Autostrada do Szkoły.

Festyn przyciągnął tłumy ludzi, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Każdy, kto pojawił się na naszym stoisku, miał okazję do świetnej zabawy. Największym magnesem dla najmłodszych z pewnością było pojawienie się bohatera programu Autostrada do Szkoły, czyli sympatycznego Zebry Zbyszka. Możliwość przybicia z nim piątki kopytka i zrobienia wspólnego zdjęcia cieszyła wszystkich. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekały na dzieci. Każde z nich mogło także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i uczyć się poruszania po mieście dzięki specjalnym goglom VR, sprawdzić swoją wiedzę na temat znaków drogowych na specjalnym interaktywnym stole iTable, ułożyć puzzle na magnetycznej tablicy, zrobić sobie zdjęcie w monidle z motywem bezpiecznego przechodzenia po pasach oraz skorzystać z kącika do kolorowania.

Poza naszym stoiskiem ciekawie można było spędzić czas również w inny sposób. W czasie festynu zobaczyć można było występy artystyczne, pokazy służb (m.in. Policji, Straży Pożarnej i Wojska), a także liczne przygotowane stanowiska z prezentacją poszczególnych służb, instytucji i organizacji.