Myślimy szeroko

wróć

W Trzcielu powstało kolejne niezwykłe przejście dla pieszych

29-04-2019

Przed budynkiem Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu powstało nowe, inne od spotykanych na co dzień przejście dla pieszych. Na jezdni pojawiła się sympatyczna Zebra Zbyszek ostrzegająca kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia oraz hasła przypominające dzieciom o zasadach zachowania na pasach. To kolejna tego typu inwestycja zrealizowana w ramach naszego programu Autostrada do Szkoły.

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji, w 2018 r. w Polsce doszło do 31 674 wypadków drogowych. Blisko 4 000 z nich wydarzyło się na przejściu dla pieszych, gdzie śmierć poniosło 285 osób, a 3 899 zostało rannych. Pomimo poprawiających się statystyk droga nadal pozostaje niebezpiecznym miejscem, na którym trzeba zachować szczególną ostrożność. 

W ramach programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY i we współpracy z partnerem akcji firmą Strabag przy kilku szkołach w województwach lubuskim i wielkopolskim powstały przejścia dla pieszych wyposażone w niecodzienne, kreatywne elementy, które zwracają uwagę zarówno dzieci jak i kierowców – a tym samym pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo. Najnowsze przejście wykonane zostało 26 kwietnia przed Zespołem Edukacyjnym przy ul. Kościuszki 21 w Trzcielu. Na chodniku pojawiły się ślady kopyt bohatera kampanii - Zebry Zbyszka wytyczające prawidłową drogę do pasów,  specjalne komunikaty przypominające o zasadach prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych a na jezdni sam Zbyszek przypomina kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności.