AUTOSTOP NA AUTOSTRADZIE. TYLKO NA MIEJSCACH OBSŁUGI PODRÓŻNYCH! - Autostrada Wielkopolska SA

Każdy kilometr ma znaczenie

wróć

AUTOSTOP NA AUTOSTRADZIE. TYLKO NA MIEJSCACH OBSŁUGI PODRÓŻNYCH!

25-09-2013

Kolejna odsłona kampanii społeczno-edukacyjnej AWSA pod hasłem „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!”. Tym razem z myślą 
o studentach wracających z wakacji pokazujemy jak bezpiecznie „łapać stopa” na autostradzie.

Przez cały wrzesień – miesiąc w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem kierujących – prowadzimy działania edukacyjne dla młodych kierowców, propagujące zasady bezpieczeństwa na autostradzie.

Coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami, gdy podróżujący stopem młodzi ludzie łamią przepisy próbując zatrzymać samochód w miejscach niedozwolonych: na węzłach autostradowych, czy pasie awaryjnym. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne, zarówno dla autostopowiczów, jak i kierowców. W ramach akcji „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” postanowiliśmy pokazać, że „łapanie stopa” na autostradzie w Polsce jest dozwolone tylko na parkingach, stacjach paliw czyli tzw. Miejscach Obsługi Podróżnych – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Na profilach AWSA w mediach społecznoścowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolskawww.twitter.com/AutostradaWlkp) wyemitowany został niekonwencjonalny animowany filmik edukacyjny dotyczący łapania stopa na autostradzie: http://tiny.pl/qhcwh

Informacje dodatkowe:
Program „Bezpieczna jazdA2 –Lubię to!” jest rozszerzeniem prowadzonej przez spółkę AWSA polityki związanej z bezpieczeństwem podróżujących koncesyjnym odcinkiem autostrady A2:

  • 24h system informowania kierowców: całodobowy numer alarmowy +48 61 83 83 112, infolinia dla kierowców +48 504 422 022, email: infolinia@awsa.pl, profile na Facebooku oraz Twitterze informujące o bieżącej sytuacji drogowej na autostradzie.
  • Całodobowe Centrum Zarządzania Autostradą odpowiedzialne za bieżące utrzymanie autostrady A2 do granicy z Niemcami.
  • Infrastruktura 255 km, nowoczesnej autostrady, m.in.: 22 w pełni wyposażone Miejsca Obsługi Podróżnych, 10 stacji benzynowych (zlokalizowane średnio co 50 km wzdłuż autostrady po jednej i drugiej stronie), sieć gastronomiczna, kolumny alarmowe co 2 kilometry wzdłuż autostrady,
  • blisko 200 różnego rodzaju przejść i przepustów dla zwierząt, setki kilometrów ogrodzeń.

Zimowy program AWSA “A2, że bezpiecznie”, edukujące kierowców nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. W zimie 2013 roku, w ramach programu 13 kierowców, wzięło udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w Szkole Auto Skoda, a 100 osób wygrało na Facebooku zimowy zestaw do auta.