Myślimy szeroko

wróć

SAMOCHODEM PO EUROPIE Z APLIKACJĄ A2 DO EUROPY!

14-07-2014

Zaplanuj wakacje z jedynym kompleksowym przewodnikiem podróży po 46 państwach w Europie!

 • 47% Polaków planuje w tym roku wyjazd na wakacje, 34% deklaruje, że spędzi je za granicą (AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance, maj 2014)
 • 72% Polaków planujących w tym roku wakacyjny wyjazd w kraju zamierza pojechać własnym samochodem (AC Nielsen, maj 2014)
 • Polscy kierowcy postrzegani są jako jedni z najgorszych kierowców w Europie (MSZ, 2013)

Z myślą o kierowcach wybierających się w wakacyjna podróż po Polsce i innych krajach Europy, Autostrada Wielkopolska SA przygotowała pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży A2 DO EUROPY.

Nowa aplikacja umożliwia:

obliczenie kosztów podróży w granicach 46 krajów europejskich,
uzyskanie najważniejszych informacji związanych podróżowaniem po danym państwie
skorzystanie z wirtualnego alkomatu.
To pierwsza i jedyna w Europie tak kompleksowa, DARMOWA aplikacja.

„Prognozy wskazują, że blisko 5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacje poza Polską, głównie w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech. Na letni wypoczynek wielu z nas wybierze się w podróż samochodem. Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców decydującymi się na podróż europejskimi autostradami, uaktualniliśmy i rozszerzyliśmy funkcjonalność aplikacji A2 DO EUROPY. W wersji letniej aplikacja pozwala zaplanować trasę do każdego miejsca w Europie. Pomoże nam zorganizować wakacyjną podróż zarówno do dużych kurortów oraz stolic europejskich, jak i mniejszych miejscowości, rzadziej odwiedzanych przez turystów. Liczymy, że dzięki tak kompleksowemu rozwiązaniu, każdy kierowca wyruszy na wakacje w pełni przygotowany, pamiętając o odpowiednim wyposażeniu samochodu, limitach prędkości, przepisach drogowych, kalkulując koszty opłat drogowych oraz szacunkowego zużycia paliwa” – informuje Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA.

A2 DO EUROPY to informacje o:

 1. kosztach przejazdu w tym:
 • opłatach za korzystanie z dróg/winietach
 • opłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie
 • wysokości mandatów
 • szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa
 1. długości planowanej trasy
 2. obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
 3. ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
 4. obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
 5. liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

„Z raportu Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że wśród negatywnych cech Polaków mieszkańcy Europy nadal wymieniają zachowanie polskich kierowców („Określenie wizerunku, który Polska powinna promować za granicą”, 2013). Dzięki łatwej w użyciu aplikacji A2 DO EUROPY, kierowcy uzyskają dostęp do kompleksowego zbioru zasad podróżowania po europejskich trasach. Mamy nadzieję, że świadome planowanie podróży wpłynie na lepsze zachowanie za kółkiem i poprawi wizerunek polskiego kierowcy zagranicą.” – dodaje Zofia Kwiatkowska.

A2 DO EUROPY pozawala na wyznaczenie trasy bez ograniczeń w ramach następujących państw: Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Aplikację A2 DO EUROPY znajdziemy na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru, na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem http://europa.autostrada-a2.pl/), a także w appstorach z opcją darmowego pobrania na smartfona.

Dodatkowo na profilu AWSA na Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu edukację internautów w zakresie korzystania z aplikacji A2 DO EUROPY, a także podróżowania po autostradach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy. AWSA przygotowała również w czasie wakacji serię konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto AWSA będzie zachęcała kierowców do prewencyjnego sprawdzania stanu trzeźwości przy użyciu wirtualnego alkomatu A2 DO EUROPY.