powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Remont nawierzchni w okolicy PPO Gołuski (152 km A2)

17 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni w rejonie płyty PPO Gołuski (152 km A2). W związku pracami, czasowo nie będzie możliwości przejazdu pojazdów ponadgabarytowych przez skrajne pasy. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Prace są kontynuacją rozpoczętego w 2022 roku remontu nawierzchni ciągu głównego Autostrady Wielkopolskiej między Nowym Tomyślem a Poznaniem. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, przerwane na okres zimowy roboty, zostają wznowione. Remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Gołuskach wymaga czasowego zamknięcia dla użytkowników poszczególnych pasów ruchu.

Aby zminimalizować uciążliwość robót, zostały one podzielone na odcinki, dla każdego kierunku osobno, w taki sposób aby przejazd przez PPO był możliwy dla większości pojazdów. Wyjątkiem są pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m. Przez okres od 17 do 22 kwietnia nie będą one miały możliwości przejazdu na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Buk i Poznań Zachód (w obu kierunkach). Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu.

Spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac remontowych i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac.

Prace modernizacyjne nawierzchni bitumicznej między Nowym Tomyślem a Poznaniem są częścią wieloletniego planu remontowego i wynikają z dbałości Autostrady Wielkopolskiej o utrzymanie wysokiej jakość drogi oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców. Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów.