powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Po drodze z kulturą

Autostrada Wielkopolska, w ramach swojej działalności społecznej i sponsoringowej wspiera instytucje i wydarzenia kulturalne. Z radością i satysfakcją realizujemy wspólne projekty z Teatrem Muzycznym oraz Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Jesteśmy zdania, że wspieranie kultury jest równie ważne jak wspieranie codziennych aktywności biznesowych. Popularyzujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz kulturalne zachowania na drodze. Pragnęlibyśmy aby ogólna wrażliwość oraz część pozytywnych refleksji po wydarzeniach kulturalnych, przekładały się także na zachowania na drodze. Stąd pomysł na wzmacnianie przekazu „po drodze z kulturą”. W wielu sytuacjach, w tym także tych doświadczanych podczas poruszania się autostradami brakuje po prostu kultury i zwrócenia uwagi na innych kierowców. Mam nadzieję, że tą małą cegiełką poprzez wspieranie działań kulturalnych, będziemy mogli wpłynąć na procesy, które kształtują postawy i sposób patrzenia na różne aspekty codziennego życia.

Współpraca z różnymi instytucjami kulturalnymi jest ważnym aspektem naszej działalności społecznej. Autostrada Wielkopolska jest częścią ważnego systemu, który działa na rzecz lokalnych społeczności i przyczynia się do ich rozwoju. Dlatego wzmacniamy te relacje, także w tej ważnej sferze, niematerialnej acz jak ważnej w naszym codziennym funkcjonowaniu. – mówi Krzysztof Andrzejewski, członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem w budowie i zarządzaniu infrastrukturą drogową. Chętnie doradzamy i wspieramy także działalność innych instytucji, jak choćby Teatr Muzyczny w Poznaniu, który przygotowuje się do budowy nowej siedziby i rozwoju działalności. Zanim jednak to nastąpi, z radością wspieramy realizację wyczekiwanych przez widzów, a zrealizowanych z nowoczesnym rozmachem wielu spektakli.

W ramach działalności sponsoringowej współpracujemy z Muzeum Narodowym w Poznaniu. Objęliśmy patronat nad wystawą prac japońskiego projektanta Kenya Hary. To artysta, który tradycyjny japoński minimalizm przekłada na nowoczesny język projektowania w wielu różnych dziedzinach życia. Wsparliśmy także powstanie muralu promującego wystawę – to nowość w promocji wydarzeń realizowanych przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Współpraca z Teatrem Muzycznym i Muzeum Narodowym w Poznaniu to kontynuacja wieloletniej współpracy z instytucjami kultury. Przez długi czas Autostrada Wielkopolska angażowała się w organizację Festiwalu Teatralnego Malta, wspieramy cykliczne przedstawienia teatralne dla dzieci przebywających w poznańskich szpitalach, wspólnie z innymi instytucjami i organizacjami realizujemy programy kulturalne i edukacyjne. Po prostu – z kulturą nam po drodze!