powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Nadal wspieramy przejazdy humanitarne do Ukrainy

Autostrada Wielkopolska, w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury, utrzymuje zwolnienia z opłat dla pojazdów wiozących pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy.

Warunkiem uzyskania bezpłatnego przejazdu na odcinku A2 Świecko-Konin jest zgłoszenie przejazdu z min. 24-godzinnym wyprzedzeniem na adres ua@awsa.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Nazwę instytucji/organizacji humanitarnej realizującej pomoc. Jeśli transport jest realizowany na zlecenie organizacji humanitarnej prosimy o dołączenie potwierdzenia ze strony danej organizacji.
  • Nr rejestracyjne pojazdów przewożących pomoc humanitarną
  • Planowany termin raz trasę przejazdu pojazdów przewożących pomoc humanitarną

Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z uzyskaniem zwolnienia z opłat. Należy zaczekać na potwierdzenie pozytywnego rozpatrzenia wniosku ze strony Spółki lub dalsze instrukcje.
Wnioski o zwolnienie z opłat przejazdów humanitarnych wiozących pomoc dla mieszkańców Ukrainy rozpatrywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Ważne: Przypominamy o zgłaszaniu przejazdu z min. 24 godzinnym wyprzedzeniem. Jeśli planujesz podróż z pomocą humanitarną w weekend lub poniedziałek, wyślij wniosek na adres ua@awsa.pl najpóźniej w poprzedzający piątek do godz. 10:00

Zwolnienie z opłat za przejazd koncesyjnym odcinkiem A2 pojazdów wiozących pomoc dla mieszkańców Ukrainy zostało wprowadzone 1 marca br. Z tego przywileju, tylko na odcinku Nowy Tomyśl – Konin, skorzystało około 113 tysięcy samochodów z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi i ponad 6,5 tysiąca pojazdów wiozących pomoc humanitarną. Wartość tych przejazdów przekroczyła 3 mln złotych. To realna pomoc skierowana wprost do uchodźców wojennych oraz ludności pozostającej na Ukrainie.