powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia. Cieszymy się, że już po raz kolejny wspólnie gramy z Orkiestrą i wspieramy organizację zbiórek. W ramach naszej współpracy ze Sztabem WOŚP przy Politechnice Poznańskiej przekazaliśmy środki finansowe oraz zapewniliśmy darmowy przejazd wolontariuszy Sztabu do Centrali Orkiestry w Warszawie.

Autostrada Wielkopolska SA, już po raz kolejny została Partnerem Sztabu WOŚP działającego przy Politechnice Poznańskiej. Tegoroczny Finał gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  •  diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Co roku zebrana suma bije rekordy wysokości. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie. Dbajmy o siebie nawzajem!