O firmie

Sebastian Kulczyk

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Autostrada Wielkopolska SA
Autostrada Wielkopolska II SA

Menedżer. Z Grupą Kulczyk Investments jest związany od 2010 roku. W grudniu 2013 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu (Chief Executive Officer). Absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował także w London School of Economics. W latach 2009–2010 pracował w banku inwestycyjnym Lazard w Londynie. Pracował również w departamencie mediów cyfrowych SonyBMG w Nowym Jorku. Od wielu lat inwestuje i rozwija przedsięwzięcia z obszaru new-tech.

Peter Haykowski

Prezes Zarządu Autostrada Wielkopolska SA
Wiceprezes Zarządu Autostrada Wielkopolska II SA

Prezes zarządu AWSA, wiceprezes zarządu AWSAII, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Meridiam Infrastructure. Był członkiem zespołu finansowania projektów w Royal Bank of Scotland (RBS). Zdobył wówczas spore doświadczenie doradzając klientom w zakresie strukturyzacji, tzw. fund raising oraz realizacji transakcji infrastrukturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem dróg i transportu w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również infrastruktury publicznej w Wielkiej Brytanii. Peter Haykowski rozpoczął swoją karierę w KPMG w charakterze konsultanta w zakresie zarządzania, a następnie kontynuował karierę w dziedzinie finansowania projektów w PwC.
Posiada tytuł magistra finansów (Master of Applied Finance) Uniwersytetu w Melbourne Business School w Australii oraz inżyniera (Bachelor of Engineering) Uniwersytetu Westminster w Londynie.

Robert M. Nowak

Prezes Zarządu Autostrada Wielkopolska II SA
Wiceprezes Zarządu Autostrada Wielkopolska SA

Wiceprezes zarządu odpowiedzialny za finanse AWSA , prezes zarządu AWSAII, odpowiedzialny za finanse. Był dyrektorem oddziałów Banku Austria Creditanstalt i Crédit Lyonnais w Poznaniu oraz centrali tego ostatniego w Warszawie. Absolwent prawa na UAM i zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Andrzej Lewandowicz

Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za eksploatację
Autostrada Wielkopolska SA
Autostrada Wielkopolska II SA

Wiceprezes zarządu, odpowiedzialny za eksploatację autostrady. Reprezentował w Poznaniu niemiecką firmę budowlaną Gebr. Vielhaben, odpowiadał za technikę w Przedsiębiorstwie Budownictwa Drogowego w Poznaniu. Ukończył Politechnikę Poznańską.

Jerzy Smagowski

Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za budowę
Autostrada Wielkopolska SA
Autostrada Wielkopolska II SA

Wiceprezes zarządu, odpowiedzialny za budowę. Od 24 lat zawodowo związany z budownictwem ogólnym i infrastruktury drogowej. Poprzednio był prezesem zarządu Mostostal-Zabrze SA Holding, PRInz SA-Holding. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Akademię Ekonomiczną w Katowicach, ma tytuł MBA Bristol University.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.